VÁŽENÍ PŘÁTELÉ,

vítejte na stránkách, mapující obchodní činnosti, které se od roku 1997 nepřetržitě věnuji.

Od prvopočátku se převážně pohybuji v potravinářském odvětví, které mám za dobu působení na trhu zmapované, ovládám problematiku mrazených, chlazených a suchých potravin a to jak maloobchodně, tak i velkoobchodně.

Co nesmím opomenout, naopak zdůraznit, je dobrá znalost prostředí v gastro zařízení, kde jak já tvrdím, je BUDOUCNOST.

Těším se na Vás kdekoliv, . . .

Aktuality

Grilovačka na festu

Opět jako každý rok, se zapojuji do letního festivalového dění a pro letošek to je krásná multižánrová kultůrní událost SÁZAVAFEST ve Světlé nad Sázavou.

Široké spektrum učinkujících, kde si vybere každý a k tomu samozřejmě vybrané pochutiny " z naší zahrádečky", bez kterých tyto velko akce nelze pořádat.

Dokonce se tam i možná mihnu osobně, tak sem vložím nějaký fota, pro představu.

Celý článek

Drůbeží porážka Raciola Uherský Brod s.r.o

Dnešní výživné dopoledne na porážce kuřat společně s farmářským nápadem Sklizeno.

Se vší úctou k zaměstnancům tohoto provozu,nedělal bych to ani za zlatý prase,můj obdiv v jakých podmínkách se musí vše odehrávat, při denní produkci cca 40.000 kuřat+slepičí program, menší fotoreport Z D E .


Celý článek

Výstava v Brně

Opět další zajímavá akce na brněnském výstavišti, kterou bude provázet gastro zážitek, na kterém se podílím, tak to možná stojí za návštěvu této výstavy.

Celý článek

Vědci zjistili, proč jsou dnešní kuřata větší než dříve.

Kanadští vědci se snažili zjistit, co za posledních 50 let způsobilo zvětšovaní chovných kuřecích plemen, tzv. brojlerů. Pro experiment  použili tři druhy kuřat (chovaných v 50. a 70. letech a ta současná).

"Krmili jsme je všechny tím samým. Strava rovněž neobsahovala žádné hormony," dodal profesor Martin Zuidhof z Albertskéuniverzity, která výzkum zaštiťovala.

Ve výsledku bylo dnes využívanéplemeno až čtyřikrát větší než to z 50. let. Podle biologů jsou dnešní kuřata větší z jednoduchého důvodu. Jsou vyšlechtěná tak, aby byla větší.

Hormony jsou zakázány

"V pojídání ohromných brojlerů není skryto žádné nebezpečí. Mělo by to stejnou logiku, jako kdybychom řekli, že je nebezpečnější jíst větší mrkev než tu menší," sdělil svůj názor profesor Zuidhof pro The Huffington Post.

Přidávání hormonů do krmné směsi je ve Spojených státech aKanadě zakázáno od roku 1950, steroidy se nesmí používat ani pro chovy v Evropské unii.

Kuřata určená k chovu jsou speciálně vyšlechtěná tak, aby měla co nejvíc prsní svaloviny. Jateční velikosti dorůstají během 40 dní a za tu dobu spotřebují kolem čtyř kil krmné směsi.

Na možné přidávání antibiotik či hormonů do krmení pravidelně dohlížejí i čeští kontroloři, Státní veterinární správa v každoročních namátkových kontrolách zjišťuje kvalitu kuřecího masa mířícího na pulty českých obchodů.

Celý článek

Pavel Dvořák

Štěpánovice 105
666 02

ičo: 875 39 926
________________
čísla účtú:
115-1764620247/0100 Kb
197006317/0600 Moneta
2501719848/2010 Fio banka
(zahraniční platby)
________________
palodvor@seznam.cz
Vytvořeno službou Webnode